לפגישת ייעוץ חינם

ריהוט לבתי כנסת

בחירת ריהוט לבתי כנסת ובנייתו הינה משימה בעלת ערך ומשמעות רבה. החל מארון הקודש, בימת תפילה, תיבה אצל הספרדים, ספרייה, דלתות, נר תמיד, גופי תאורה מיוחדים וסימבוליים, מחיצות וכן הלאה – פרויקט זה יתבצע בדיוק ובמחשבה רבה, לצד טכניקת עבודה אמנותית. בהתאם, כדי להתחיל במלאכת עיצוב בית הכנסת, כמו גם להתאים את הריהוט עבור כל פונקציה בחלל, אתם מוזמנים לפנות אל סטודיו ד-קו; סטודיו המתמחה בעיצוב בתים, משרדים ומבנים ציבוריים, לרבות בתי כנסת, בתי מדרש, אולמות תצוגה, מוזיאונים ועוד. אנו מאמינים בכך שעיצוב הוא אומנות. בהתאם, על מנת להפוך את בית הכנסת שלכם להיכל מקודש וייחודי, יש צורך להכיר לעומק את ההיסטוריה של בתי הכנסת והמבנה של בית הכנסת, לרבות הריהוט הפנימי בו, כמו גם סגנון עיצובי מיוחד המתאים למקום מלא יראת כבוד זה. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

עיצוב ריהוט לבתי כנסת במקום אחד:

 • ארון הקודש – המקום החשוב ביותר בבית הכנסת הוא ארון הקודש. אל כיוון ארון הקודש ואל ספרי התורה אנו מתפללים – כאשר במשך כל הדורות הקפידו לשים את ארון הקודש בכיוון ירושלים, ובעצם אל בית המקדש; המקום המשמעותי ביותר לעם היהודי בהיסטוריה. ארון הקודש הוא גם חלק בלתי נפרד מהעיצוב הפנימי של בית הכנסת – ועל כן חשוב להשקיע רבות בעת תכנון ועיצוב ארון הקודש שלכם.
 • ספרייה –בבית כנסת קיימים ספרי לימוד, ספרי תפילה, תהילים, ספרות הילכתית, אמונית ומחשבת ישראל. כל אלה חיוניים לפעילות שמתבצעת במקום. ועל כן יש ספריות רבות המיועדות לאחסון ספרים רבים. בנוסף – בבתי כנסת רבים פועל גם בית מדרש או כולל הדורש כמות גדולה מאוד של ספרים; כמות ספרים אותה יש לקחת בחשבון בעת עיצוב בית הכנסת.
 • בימת תפילה – בימה זו, המשמשת במקרים רבים בתור מקום מרכזי סביבו מתאספים מבקריו של בית הכנסת, מגיעה במגוון עיצובים וסגנונות. בין אם מדובר בבימה ניידת או קבועה, יש לבחון את מידותיה, מאפייניה וכן הלאה – ולבחור את העיצוב המתאים.
 • עמוד תפילה – מדובר במקום בו שליח הציבור עומד ומתפלל.
 • מעקות שישמשו כהגנה לציבור המבוגר כמו גם לילדים קטנים – ובו זמנית שיתאים בעיצובו לכלל העיצוב של בית הכנסת
 • מחיצות מפרידות בין אזור הגברים לאזור הנשים, כאשר סגנון המחיצה, הדקורציה, מיקומה ושקיפותה מתאימים לכל קהילה, מנהגיה וצרכיה.
 • ויטראז'ים – לחלונות המוסיפים להוד וההדר ולאווירה בבית הכנסת.
 • אזורי הנצחה וזיכרון.

ריהוט לבתי כנסת

 

ריהוט לבתי כנסת – עבודת עיצוב בית הכנסת

כדי לבצע את מלאכת עיצוב בית הכנסת על הצד הטוב ביותר, אתם מוזמנים ליצור קשר עם סטודיו ד-קו באתר או בטלפון – לעיצוב בית הכנסת שלכם. סטודיו זה, בניהולו של ציון אסולין, הינו סטודיו מקצועי המעניק שירותי אדריכלות ועיצוב פנים לבתי מגורים, מבנים ציבוריים, משרדים ועוד.

ארונות קודש לבית כנסת אינם חלל אחסון רגיל לספרי תורה. למעשה, מדובר בארונות מלאי הוד והדר, הפריט החשוב ביותר בבית הכנסת אליו מכוונות פניהם של המתפללים במהלך התפילה. לכן מומלץ לעצב את ארון הקודש באופן ייחודי, רלוונטי ומעורר השראה שיתאים לקהילה: החל מעיצוב מסורתי המבטא את מסורת הקהילה ועד התאמת הארון לרוח התקופה והטכנולוגיות הנהוגות כיום. כדי לקבל מענה מדויק ומוקפד בתחום זה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם סטודיו ד-קו, הממוקם בירושלים ומתמחה באדריכלות ואמנות יהודית.

 

ארונות קודש לבית כנסת והחשיבות שלהם

ארונות קודש הם המוקד העיקרי בבית הכנסת, ואליו מופנים כל מבטי המתפללים. במקביל, נדגיש כי לאורך השנים ארונות הקודש הם תוכננו ועוצבו בשלל סגנונות ועיצובים. העם היהודי היה מפוזר בכל הארצות והושפע מהסגנון המקומי, ברוב הפעמים המעצבים כמו גם מבצעי המלאכה היו בני המקום ולאו דווקא מקרב הקהילה היהודית. כך חדרו סגנונות מקומיים – כאשר כיום מומלץ לעצב ארון קודש המותאם לאופייה של קהילת המתפללים בבית הכנסת. במקביל, יש לנקות סממנים וטכנולוגיות שאינם מתאימים לרוח היהדות, או לטובת טיב החומרים. כל זאת, כדי להגיע להרמוניה ברובד הסגנוני כמו גם להקפיד על יכולת שימור ותחזוקה לאורך השנים.

כדי שניתן יהיה לבחור בקפידה את הארון המתאים ביותר לבית הכנסת שלכם, נציין כעת מספר טיפים משמעותיים:

 • התייעצו עם מעצב פנים מקצועי, המנוסה בעיצוב בתי כנסת, לגבי סוג הארון שאתם צריכים והעיצוב שלו. וזאת, על מנת שיעמוד בקנה אחד עם הסגנון העיצובי של יתר הריהוט בבית הכנסת שלכם.
 • את ספרי התורה היקרים יש להניח במקום שיהיה מוגן ובטוח אבל גם אסתטי ונעים לעין כך שלא תיווצר תחושה של "חדר כספות".
 • דאגו לפרוכת מתאימה המשתלבת היטב עם עיצוב בית הכנסת שלכם; פרוכת המתאימה . לארון הקודש שלכם.

 

ארונות קודש לבית כנסת – חלק בלתי נפרד מהעיצוב

מלאכת עיצוב ארונות הקודש בבית הכנסת היא חלק חשוב בתכנון בית הכנסת. כך, ניתן להשיג את התוצאה הרצויה והאסתטית ביותר. במקביל, ולצד הקפדה על היבט עיצובי זה, חשוב גם להגן על ארון ספרי התורה כראוי. באמצעות אביזרי בטיחות, כך ניתן יהיה לשלב בהצלחה בין הגנה לבין קו עיצובי מזמין ומלא הדר. לשם כך, מומלץ ליצור קשר עם ציון אסולין, אדריכל, מעצב ואמן מומחה לבתי כנסת, המנהל את סטודיו ד-קו – כדי לקבל פרטים נוספים ולצורך התייעצות בנושא.

לפגישת ייעוץ חינם

פרוייקטים נוספים שיעניינו אתכם

בניית מקווה

בניית מקווה היא משימה מאתגרת: מחד – יש לתכנן את המקווה כך שיתאים למטרה לשמה הוא נועד – חלל הטהרות…

מובילים בקידום מובילים בקידום