לפגישת ייעוץ חינם

  תערוכה: שמן זית ועץ הזית 

  בפוסט הקודם הצגתי את הגישה שלי לתכנון ועיצוב משרדי רשות הטבע והגנים. בפוסט זה, בתזמון מושלם עם ערב חנוכה, אני רוצה להציג את התערוכה שזה עתה סיימתי להציב.
  עיצוב משרדי רשות הטבע והגנים היה פרוייקט מורכב, אך מבחינתי התערוכה הייתה הנשמה של הפרוייקט. החומרים שאספתי בנושא שמן זית ועץ הזית, נתנו לי השראה והובילו את התכנון שלי.
  ד"ר צביקה צוק, שלקח על עצמו את תפקיד אוצר התערוכה ומר יוסי שכטר, מנהל החטיבה ומזמין העבודה הנמצאים בקשרים יומיומיים עם רשות העתיקת, אפשרו לי ביקורים בכל האוצרות שנמצאו במזרח התיכון ובמיוחד בתחום ארץ ישראל.
  הביקור בבית האוצרות של רשות העתיקות, כאשר כל האוצרים הראשיים משתפים פעולה ומנגישים לי יידע, מציעים לי פריטים הנמצאים תחת האוצרות שלהם – היה חוויה נדירה. הגשמת חלום.
  האוצר ד"ר צביקה צוק ואני בחרנו את הפריטים המתאימים בקפידה של משורר הבוחר ובורר אותיות הבוראות ויוצרות משמעות. למטה תוכלו לראות את הפריטים אותם בחרנו מבין אלפים ואיחדנו לכדי תערוכה נקודתית, המקיפה את נושא השמן הזית ומוצריו הן בהיבט הרוחני והן בהיבטים הפיזיים: פולחן, קולינריה, רפואה, קוסמטיקה, ומאגיה.
  בעיצוב אביזרי העזר לתמיכת המוצג בחרתי להשתמש בפרספקס שקוף על מנת לתת לאובייקט עצמו את כל הנוכחות. בכל תהליך העיצוב והייצור הקפדתי על כך שאביזרי העזר לא יגנבו את הפוקוס כך שהממצא ישאר במרכז.
  כולי תודה לד"ר צביקה האוצר והשותף לדרך, לכל האוצרים של רשות העתיקות שעבדו מולנו ברצינות, אהדה פירגון וסיוע, ליוסי שכטר המנהל ומזמין העבודה – על שנתתם לי את האפשרות לעסוק בנושא כזה מרתק.
  צירפתי את שלטי ההסבר המלווים את תאי התצוגה, אותם כתב ד"ר צביקה צור, כך שמי שיגלה עניין יוכל להעמיק.
  מיקום : משרדי מור״ן, רשות הטבע והגנים גבעת שאול. ירושלים.
  תכנון אדריכלי, עיצוב פנים, צילום ועיצוב התערוכה: ציון אסולין
  אוצר התערוכה: ד"ר צביקה צוק, ארכיאולוג ראשי של רשות הטבע והגנים

  פרוייקטים נוספים שיעניינו אתכם

  ארונות קודש מעוצבים

  ארונות קודש מעוצבים הינם חלק בלתי נפרד בכל בית כנסת, כאשר העיצוב הייחודי שלהם יתרום רבות לנראות המקום ולאופיו. על…

  בניית מקווה

  בניית מקווה היא משימה מאתגרת: מחד – יש לתכנן את המקווה כך שיתאים למטרה לשמה הוא נועד – חלל הטהרות…

  מידע נוסף בנושא


  מובילים בקידום מובילים בקידום