לפגישת ייעוץ חינם

  שיפוץ בתי כנסת

  אנו מבלים את מרבית חיינו בתוך בניינים ומבנים, אם זה בבית, במשרד, במוסדות הלימוד, במקומות הבילוי, בבית הכנסת ועוד. אנו דואגים לשיפוץ הבית מדי פעם, לריענון ולהחלפת העיצוב והריפוד, אך שיפוץ בתי כנסת פעמים רבות נדחק לקרן זווית. נדגיש כי בית הכנסת כמבנה ציבור מכיל פונקציות רבות לצד קהל משתמשים מגוון – כך שהשחיקה גבוהה במיוחד אם עבור החיפויים נבחרו חומרים שאינם עמידים בפגעי הזמן. אף שביום הראשון הפריט נראה חדש ויפה השימוש היומיומי מביא לעתים פריט למצב של "תרנגול מרוט." כל הנוצות שהיוו את יופיו עפו ברבבות הימים. אמנם נכון הוא שהמשתמשים בבית הכנסת הם רבים, וכך גם הרצונות, ההעדפות ורעיונות העיצוב והשיפוץ, ובהתאם – המשימה הופכת להיות מאתגרת. לא פעם חילוקי דעות בין הועד המנהל מובילים לשיתוק והזנחה. עם זאת, חשיבותה לא פוחתת ואף עולה עם הזמן, שכן לתחושה שמעניק בית הכנסת אין תחליף. בית הכנסת מהווה עבור אנשים רבים בית שני, אליו הם מגיעים עם משפחותיהם, עורכים טקסים ונמצאים בין אנשי קהילתם, כך שלשיפוץ בית הכנסת חשיבות רבה, ולא רק בנראות, אלא גם בהשפעה על התחושה. סטודיו דֶ-קַו בראשות ציון אסולין יודע לשוחח עם ועד בית הכנסת ולמצוא את ההכרחי והמשותף בין האנשים, להמליץ על כיוונים הנכונים עבור הקהילה והמבנה ללא ערבוב עם שיקולים של רגשות שליליים. כך שכל תהליך התכנון נעשה באווירה טובה ולמען שלום הציבור שיעבור את התקופה רוויית המתחים בצורה שכולם נרתמים לאתגר ולתוצאה. וזאת, תוך תכנון בית כנסת מדוקדק עם התאמה לתקציב הנבחר, שימוש בחומרים איכותיים ועבודה מקצועית, "סוף מעשה במחשבה תחילה."

   

  מה כדאי לשקול לבצע במסגרת שיפוץ בתי כנסת?

  • תכנון אדריכלי לגבי חלל המבנה או שיפוץ נקודתי ללא שינוי מבני.
  • התאמת המערכות במבנה להתפתחות הטכנולוגית.
  • למשל איטום טוב של גשם ואוויר, חומרים מבודדים, להקטין השפעות חוץ, שימוש בטכניקות של מיזוג אוויר המתאימות לניצול אנרגטי טוב וחסכוני במיוחד.
  • התאמת התאורה לגופים השורדים שנים, ומעבר לתאורה הצורכת מעט חשמל – מבלי לאבד את הגוונים הרצויים ליצירת האווירה והשימוש הנכון בקריאת ספר.
  • התאמת גופי תאורה דקורטיביים המאפשרים אקוסטיקה טובה ואווירה מיוחדת.
  • בחירת הצבעים לקירות.
  • שיפוץ חדרי השירותים ושימוש בטכנולוגיות החוסכות במים וחומרים עמידים בשחיקה רבה ובמיוחד.
  • צביעת הריהוט או החלפתו.
  • החלפת ריצוף אם נדרש.
  • טיפול בנזקי רטיבות ועובש.
  • מניעת כניסת קרני שמש בכינון ישיר. קרני השמש גם מחממות ומגבירות צריכת חשמל של מיזוג אוויר, ובעיקר יש בקרני השמש להרוס חומרים, לשנות גוונים ולהאיץ את הבלייה.
  • הוספת פרטי יודאיקה או אומנות יהודית.
  • שיפוץ/ החלפה או שימור של מוקדי בית הכנסת: ארון קדש בימה/ תיבה, עמוד תפילה, נר תמיד, מחיצות, דלתות כניסה אמנותיות וכו'.

   

  שיפוץ בתי כנסת – לשדרג את מראה החללים המקודשים

  בית הכנסת הוא כמו הבית המשותף לקהילה שלנו. כשתינוק נולד עושים לו ברית מילה, כשילד מגיע לגיל בר מצווה הוא עולה לתורה בבית הכנסת, וכך גם בשבת חתן עם חתונתו של הבחור. רבים האנשים המגיעים להתפלל בבית הכנסת שלוש פעמים ביום, אנחנו מבלים רבות בטקסים ובאירועים בבית הכנסת ועם הקהילה שלנו. אין ספק שלמראה החלל ועיצוב פרטי הקודש ישנה השפעה על הרוחניות ועל תחושת הקרבה למקום. המראה יוצר חיבור ותחושת קודש, בין אם העיצוב חדשני ובין אם הוא עתיק ומסורתי. שיפוץ בתי כנסת בכל סגנון שתבחרו מתחיל בפנייה אלינו לייעוץ וקבלת רעיונות ליצירת בית כנסת איכותי ויפה יותר וגם הצעת מחיר. צוות המעצבים בסטודיו דֶ-קַו, מעצב פנים בירושלים בראשות ציון אסולין, צבר ניסיון רב בתחום העיצוב והשיפוץ של בתי כנסת, עושים שימוש בחומרים איכותיים, מקפידים על עמידה בזמנים ועל עבודה מקצועית.

   

   

  פרוייקטים נוספים שיעניינו אתכם

  ארונות קודש מעוצבים

  ארונות קודש מעוצבים הינם חלק בלתי נפרד בכל בית כנסת, כאשר העיצוב הייחודי שלהם יתרום רבות לנראות המקום ולאופיו. על…

  בניית מקווה

  בניית מקווה היא משימה מאתגרת: מחד – יש לתכנן את המקווה כך שיתאים למטרה לשמה הוא נועד – חלל הטהרות…

  מידע נוסף בנושא


  מובילים בקידום מובילים בקידום