לפגישת ייעוץ חינם

  אדריכלים ומעצבי פנים בירושלים

  אדריכלים ומעצבי פנים בירושלים מייצרים התאמה בין צורכי הלקוחות, חלומותיהם, תנאי השטח והקרקע וכמובן דרישות העיר הנוגעות למראה התווך הציבורי. בירושלים קיימת תקנה עירונית מימי המנדט הבריטי ועד היום, לכיסוי כל בניין באבן ירושלמית במטרה לשמור על הסגנון והיופי הייחודיים של העיר. חיפוי האבן בירושלים החל בשנת 1918. סר רונלד סטורס, המושל הבריטי האזרחי הראשון בעיר, הקים את האגודה למען ירושלים, שהיוותה ועדת התכנון הרשמית של העיר. המושל סטורס ומזכיר הוועדה שלו, האדריכל צ'ארלס  אשבי, החליטו להביא לתכנון העיר, שימורה ושיקומה כעיר מודרנית. מדיניותם שאפה לאזן בין השמירה על העיר העתיקה במקביל להקמת עיר חדשה. אותן תקנות קיימות היום והאדריכלים והמעצבים שלנו בסטודיו דֶ-קַו מתכננים את המבנים על פי הדרישות העירוניות בשילוב דרישות הלקוח.

   

  אדריכלים ומעצבי פנים בירושלים – המומחיות בשילוב

  אדריכלים בירושלים מתמודדים כל העת עם סוגיות תכנוניות הנדרשות לעמוד בתקנה העתיקה, הקיימת גם כחוק עזר עירוני. עם זאת, לאבן הירושלמית יש לא מעט יתרונות בשילובה בבניה:

  • האבן הירושלמית היא בעלת מראה עתיק ומשרה אווירה מיוחדת על המבנים בעיר, ומעניקה לירושלים את ייחודה.
  • קיימות אפשרויות רבות לחיפוי האבן בסוגים שונים וגדלים מגוונים – החל מסגנון מסורתי ועד בריקים (לבנים) מודרניים. החיפוי באבן הפך בשנים האחרונות לצורת בניה הרווחת במקומות רבים מלבד ירושלים, בשל הנוחות והיכולת לשמור על משטח חזק ונקי לאורך זמן.
  • חיפוי אבן עושה שימוש באבן באיכות גבוהה מאוד כמו קוורץ, אבן חול, אבן גיר וצפחה, המשמשות גם כמבודד עמיד הדורש תחזוקה מועטה.
  • ניתן למצוא שימוש רב באבנים ירושלמיות גם בחיפוי קירות פנימיים בתוך הבית, עיצוב המשרה חמימות ויופי. ישנם סוגים וצבעים רבים ליצירת קירות אסתטיים ואלגנטיים, שמשתלבים היטב עם המכנה המשותף המאחד של ירושלים.
  • בירושלים בכלל ובשכונות העתיקות במיוחד, ישנה אווירה מיוחדת – וניתן לראות להרגיש ולראות זאת בכל רחוב. אם חשוב ללקוח שיהיה קשר בין חוץ לפנים, הרי שההשראה לעיצוב לובי לדוגמה , הפנים תנבע מהמוטיבים בסביבה ומהאווירה הקיימת עשות שנים ועדיין לא נס ליחה.
  • החורף הירושלמי קר במיוחד, ירושלים נמצאת במקום גבוהה יחסית לשפלה. על כן חשוב בעת תכנון המעטפת לתכנן מרכיבים של איטום ובידוד איכותיים אשר יביאו לחיסכון של אנרגיית חימום בימות החורף. כמו כן באותו עניין כדאי להתאים מערכות חימום. בשנים האחרונות הקיץ חם ביותר, לכן יש לבחור במערכות קירור אשר מתאימות לחורף הירושלמי (ישנן מערכות חימום המוצבות בגגות הקופאות ולא מתפקדות דווקא כשהכי קר וצריך אותן).
  • ירושלים בנויה משרשרת הרים, ומומלץ לצפות בקטעי נוף הנשקפים מהחלונות. בהתאם, יש להקפיד לתכנן את החלונות ואת פנים הבית כך שקטעי נוף יפים יהיו חלק מהערך של הבית.

  אדריכלים ועיצוב פנים בירושלים

  אדריכלים ומעצבי פנים בירושלים עם המומחים בתחום

  עיצוב הקירות החיצוניים והחללים הפנימיים הוא משימה שדורשת חוש אסתטי ויצירתיות בכל מקום, ובירושלים נדרשת גם הבנה בשילוב חיפוי האבן הירושלמית על פי תקנות העיר. לאורך התפתחות האדריכלות בירושלים, האדם היוצר מצא סוגים רבים של סיתות האבן – אותם ניתן לראות ברחבי העיר. קיימים סוגים רבים של אבנים: טובזה, תלטיש, מוסמסם, מוטבה, שחוטה  ותפג'יר.

  צוות המעצבים והאדריכלים של סטודיו דֶ-קַו, בראשות ציון אסולין, ישלב את חלום התכנון והעיצוב עבורכם. וזאת, תוך הבנת הצרכים הטכניים והמרחביים, המשולבים במרקם הבנייה הייחודי של ירושלים. פנו אלינו לקביעת פגישה.

  פרוייקטים נוספים שיעניינו אתכם

  ארונות קודש מעוצבים

  ארונות קודש מעוצבים הינם חלק בלתי נפרד בכל בית כנסת, כאשר העיצוב הייחודי שלהם יתרום רבות לנראות המקום ולאופיו. על…

  בניית מקווה

  בניית מקווה היא משימה מאתגרת: מחד – יש לתכנן את המקווה כך שיתאים למטרה לשמה הוא נועד – חלל הטהרות…

  מידע נוסף בנושא


  מובילים בקידום מובילים בקידום